Imprezy ogólnouczelniane

Debata językowa

Główna impreza ogólnouczelniana – Debata w języku angielskim na temat „Znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie to konieczność oraz szansa na lepsze i ciekawsze życie” odbędzie się w dniu 5 maja 2015 r. w godzinach wieczornych w Strefie Kultury Studenckiej.

W debacie wezmą udział studenci wszystkich 12 wydziałów PWr.

Uczestnikom debaty proponuje się, oprócz ustosunkowania się do głównego tematu, odpowiedzieć na dodatkowe pytania związane z głównym tematem:

• Czy znajomość języków obcych sprzyja mobilności studentów, inżynierów, naukowców?
  • Czy uczenie się języka obcego na uczelni technicznej bez kontekstu kulturowego jest możliwe/ wystarczające/ skuteczne?
  • Czy uczenie się na studiach języków LOTE (Languages other than English) jest bez sensu/ ma sens?

Przed debatą oraz w czasie obrad Jurorów planowany jest program artystyczny, w którym będą uczestniczyć studenci obcokrajowcy, Klub taneczny PWr oraz zespół muzyczny.

Warsztaty interkulturowe

W tygodniu juwenaliowym odbędą się prezentacje oraz warsztaty interkulturowe na temat kultury krajów, których języki są w ofercie dydaktycznej SJO:

1. Język japoński

"Popularne teatry : Kabuki a AKB 48" - dr Toyotaka Ota

2. Język włoski

„Dolce vita in Italia” - mgr Justyna Mroczka

3. Język francuski

„Vive la France, vive Erasmus” - mgr Justyna Mroczka, mgr Mariusz Stanisz

4. Język hiszpański

„ABC Hiszpanii : Dokąd pojechać? Co zobaczyć? Czego skosztować?” - mgr Aleksandra Cach i mgr Martyna Sońta

5. Język rosyjski

„Zapraszamy do Rosji” - mgr Natalia Lesiak

6. Język niemiecki

„Deutschland aktuell" - mgr Anna Kania

7. Język angielski

„Traditional Events, food and stereotypes” – mgr Derrek Carriveau

8. Język polski

“Różnice międzykulturowe – etykieta i dobre obyczaje” – doc. dr Helena Kajetanowicz.