Konkurs piosenki obcojęzycznej

I. Organizator konkursu

Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej

II. Cel konkursu

1. Wyłonienie najlepszych wykonawców – wokalistów.
  2. Zaprezentowanie różnorodności języków nauczanych w SJO.
  3. Prezentacja umiejętności lingwistycznych i wokalnych studentów.
  4. Popularyzacja nauki języków obcych poprzez śpiew.

III. Warunki uczestnictwa

1. W konkursie mogą uczestniczyć studenci wszystkich wydziałów Politechniki Wrocławskiej, którzy zaśpiewają piosenkę w języku, który nie jest dla nich językiem ojczystym. (Może to też być również język, który nie jest aktualnie nauczany w Studium Języków Obcych)
  2. Przystąpienie do konkursu oznacza akceptację przez uczestnika wszystkich warunków
    określonych w niniejszym regulaminie.

IV. Termin i sposób nadsyłania zgłoszeń

1. Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wysłanie wypełnienie formularza na stronie: www.juwenalia.sjo.pwr.edu.pl
  2. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 kwietnia 2019 roku.

V. Wymagania formalne

1. W mailu zgłoszeniowym kandydat podaje swoje imię i nazwisko, numer albumu,
    tytuł i autora piosenki oraz język w jakim będzie wykonywany przez niego utwór.
  2. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest wyrażenie zgody na przetwarzanie danych
    osobowych, które będą wykorzystane wyłącznie na potrzeby rozstrzygnięcia
    konkursu.
  3. Przystępując do konkursu kandydat zgadza się na publikację swojego imienia i
    nazwiska na stronie internetowej Juwenaliów Językowych.
  4. W konkursie uczestnicy mogą korzystać z podkładu instrumentalnego lub
    instrumentów.
    Wybrany podkład muzyczny należy wysłać w mailu jako załącznik (plik mp3) na adres: aleksandra.krauze-majtyka@pwr.edu.pl do dnia 22 kwietnia 2019 r.
  5. Potwierdzeniem przyjęcia do konkursu jest otrzymanie maila na podany adres
    mailowy od organizatora konkursu o zakwalifikowaniu kandydata do udziału w
    konkursie.
  6. Utwór, który kandydat śpiewa podczas eliminacji musi być tym samym, jaki wykona podczas wystąpienia finałowego

VI. Kryteria oceny wykonania utworu

1. Poprawność fonetyczna.
  2. Walory głosowe, muzykalność.
  3. Własna artystyczna interpretacja piosenki.

VII. Jury, nagrody

1. a) Pierwszy etap konkursu odbędzie się 25 kwietnia 2019 roku o godzinie 13.00 w Studium Języków Obcych (H-4) w sali 515. Podczas pierwszego etapu wyłonionych zostanie maksymalnie po 2 najlepszych wykonawców z jednego języka obcego, którzy przejdą do kolejnego etapu.
    b) Finałowy etap oraz wręczenie głównych nagród odbędzie się dnia 6 maja 2019 podczas juwenaliowej imprezy ogólnouczelnianej w Strefie Kultury Studenckiej o godzinie 11.45.
  2. Jury w finałowym etapie wybierze 3 najlepszych wykonawców.
  3. Laureaci konkursu wystąpią na imprezie ogólnouczelnianej
  4. Jury przyzna następujące nagrody:
    I miejsce - 200 zł.
    II miejsce - 150 zł.