Znana i nieznana Rosja - Quiz kulturowy

Zwycięzcą konkursu został Sebastian Stanclik, gratulujemy!

Regulamin

Regulamin określa zasady i sposób przeprowadzenia konkursu organizowanego pod nazwą Znana i nieznana Rosja?

1. Celem quizu jest promowanie kultury rosyjskiej oraz wzbogacenie wiedzy o Rosji wśród studentów uczęszczających na lektoraty języka rosyjskiego na poziomie początkującym w semestrze letnim 2017/18. Myślimy, że przybliżenie realiów rosyjskich w formie pytań zaktywizuje studentów do uczenia się języka, ale również do poznawania różnorodności tego niesamowitego kraju.
    Pomysłodawcami quizu są dr Katarzyna Setkowicz i mgr Jacek Bednarczuk. Autorami testu konkursowego są lektorzy języka rosyjskiego. Za realizację odpowiada zespół lektorów języka rosyjskiego.
  2. Konkurs jest przeznaczony dla studentów realizujących lektorat z języka rosyjskiego w Studium Języków Obcych PWr na poziomie A1 w semestrze letnim 2017/18.

Zasady przeprowadzenia konkursu:

1. Quiz ma formę pisemną, sporządzony jest w języku polskim i dotyczy ogólnej wiedzy o Rosji – jej historii, geografii, kulturze i tradycjach.
  2. Test konkursowy jest testem wyboru i zawiera 30 pytań. Każda prawidłowa odpowiedź to 1 punkt. Na udzielenie odpowiedzi na pytania studenci mają maksymalnie 45 minut.
  3. Warunkiem uczestnictwa jest obecność na zajęciach z języka rosyjskiego w tygodniu juwenaliowym.
  4. Zwycięzcą konkursu zostaje uczestnik z największą liczbą punktów.
  5. Zwycięzca konkursu otrzymuje bon umożliwiający kontynuację nauki na lektoracie języka rosyjskiego w Studium na poziomie A2 lub wyższym poza kolejnością zapisów (również w przypadku, gdy kurs realizowany jest poza planem studiów).
  6. Wyniki konkursu ogłoszone zostaną na stronie www.juwenalia.sjo.pwr.edu.pl najpóźniej w ciągu 5 dni po przeprowadzeniu konkursu.
  7. Wręczenie bonu odbywa się podczas zajęć z języka rosyjskiego.