70 lat istnienia Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej!

Data: 10.12.2021

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

W bieżącym roku akademickim 2021/2022 świętujemy 70 lat istnienia Studium Języków Obcych Politechniki Wrocławskiej!

W 1952 władze Politechniki Wrocławskiej podjęły decyzję o utworzeniu Zakładu Języków Obcych, przemianowanego rok później na Studium Praktycznej Nauki Języków Obcych. Nieprzerwanie działamy 70 lat, kultywując dobre tradycje nauczania, czerpiąc z doświadczeń naszych mentorów, nieustannie podnosząc jakość nauczania językowego, zarówno w sali dydaktycznej, jak i w pracy zdalnej. Więcej o naszej historii możecie Państwo przeczytać tu.

We wrześniu został powołany Komitet Obchodów 70lecia SJO w składzie: Ewa Bogusz – Broy,  Marta Hamryszak  – Sierpowska, Anna Kania, Magdalena Kondro, Dorota Pytel,  Agata Wardyńska.

Komitet obchodów Jubileuszu przygotował harmonogram wydarzeń, które pozwolą nam w roku 2021/2022 uczcić 70 lat istnienia Studium Języków Obcych Politechniki
Wrocławskiej.

Zaplanowano cykliczne wydarzenia dla naszych pracowników i studentów: projekty, liczne prezentacje, wywiady / filmy, jak również liczne wydarzenia takie jak:

• konkursy na nowe logo SJO, hasło jubileuszowe, zawartość kapsuły czasu wśród naszych pracowników,
  • wystawa zdjęć wykonanych przez naszych pracowników,
  • konkurs dla studentów na baner graficzny,
  • prezentacje promujące SJO
  • wydanie fotoksiążki i gadżetów promocyjnych,
  • quizy o SJO,
  • spotkanie integracyjne i wyjazd integracyjny w góry.

Planujemy również Jubileuszowe Juwenalia oraz uroczystą galę na koniec roku akademickiego.

Komitet będzie na bieżąco informował o wydarzeniach na stronie internetowej Studium.

W imieniu komitetu obchodów jubileuszu
Iwona Frankiewicz