Kurs dla słuchaczy z pierwszym językiem słowiańskim

Miesięczny kurs letni obejmuje 110 godzin języka polskiego oraz atrakcyjne zajęcia towarzyszące (m.in. powitanie słuchaczy połączone z poczęstunkiem, wycieczka do Zoo, zwiedzanie Muzeum Wody „Hydropolis”, Muzeum Pana Tadeusza, Pawilon Czterech Kopuł, wycieczki po Wrocławiu). Zajęcia odbywają się  od poniedziałku do piątku (5 godzin dziennie). Kurs jest dedykowany dla osób na poziomie A2 i kończy się językowym egzaminem certyfikatowym na poziomie B2 umożliwiającym podjęcie studiów na każdej uczelni w Polsce. Słuchacz otrzymuje certyfikat poświadczający znajomość języka polskiego jako obcego. Każda osoba przyjęta na kurs ma możliwość skorzystania z zakwaterowania w Domu Studenckim Politechniki Wrocławskiej.
Od dwóch lat ten letni kurs jest prowadzony online.