Informacje dla nowych słuchaczy skierowanych przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej z byłych republik Związku Radzieckiego

Data: 16.09.2020

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

02.10.2020 r. ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA ONLINE, NA KTÓRYCH OTRZYMAJA PAŃSTWO PLAN ZAJĘĆ Z JĘZYKA POLSKIEGO I Z PRZEDMIOTÓW KIERUNKOWYCH. LINK DO ZAJĘĆ OTRZYMAJĄ PAŃSTWO OSOBNYM MAILEM.

NATOMIAST SPOTKANIE INAUGURACYJNE ODBĘDZIE SIĘ W TYGODNIU 05-09.10.2020  NA PLATFORMIE EDUKACYJNEJ. LINK DO SPOTKANIA ZOSTANIE WYSŁANY.

ZAJĘCIA NA POLITECHNICE WROCŁAWSKIEJ BĘDĄ SIĘ ODBYWAĆ W SYSTEMIE HYBRYDOWYM. CZĘŚĆ ZAJĘĆ BĘDZIE PRZEPROWADZANA W SYSTEMIE STACJONARNYM ALE ZDECYDOWANA WIEKSZOŚĆ ZDALNIE (PROSIMY O ZAPEWNIENIE SOBIE LAPTOPÓW Z MIKROFONEM).

Z UWAGI NA ZAGROŻENIE EPIDEMIOLOGICZNE W TRAKCIE ZAJĘC STACJONARNYCH OBOWIAZKOWE SĄ MASECZKI ZAKRYWAJĄCE NOS I USTA.

1. Słuchacze mogą kwaterować się w akademiku od 28  września – lista z przydziałem miejsc zostanie podana w terminie późniejszym. Każdy słuchacz otrzyma na maila informację o przypisanym terminie kwaterowania.
  2. Informacje dotyczące kwaterowania w akademiku:

a) Płatności  należy dokonać na poczcie bądź przelewem internetowym i  dostarczyć potwierdzenie płatności. Bez uregulowania płatności student nie otrzyma kluczy.

b) Kaucja wynosi dla cudzoziemców 400zł

c) Czynsz w 3 osobowym pokoju to koszt ok 400 zł/miesiąc i ok 500 zł w pok. 2 osobowym. Wysokość czynszu liczona jest na miejscu w zależności od ilości dni.

d) Przy zakwaterowaniu należy ze sobą posiadać: ksero paszportu oraz wizy, zdjęcie do karty mieszkańca, potwierdzenie opłaty kaucji i czynszu.

e) Na miejscu wydawane są tylko koce.

f) Zakwaterowanie odbywa się w godzinach 7:30-15:00 od poniedziałku do piątku. Po godzinie 15 nie ma możliwości zakwaterować się w akademiku

Wszelkie informacje dotyczące spraw związanych z akademikiem znajdują się na stronie http://prs.pwr.edu.pl/?p=4906

Aby zakwaterować się w akademiku należy posiadać oświadczenie od rodziców bądź opiekunów. Oświadczenie do pobrania tutaj.

3. Stypendia dla Stypendystów skierowanych przez NAWA będą wypłacane do 15 każdego miesiąca. W październiku stypendium może być wypłacone do 25, dlatego uprasza się o posiadanie własnych środków na utrzymanie.

UWAGA! Jeśli to możliwe prosimy o zakładanie własnych kont bankowych. Ułatwi to procedurę wypłaty stypendium.

4. W sprawie koniecznych zaświadczeń prosimy wyłącznie o kontakt mailowy pod adresem: marzena.popiel@pwr.edu.pl

5. Obowiązkowe jest założenie konta w systemie EdukacjaCL. W tym celu należy zarejestrować się jako kandydat na stronie jsos.pwr.edu.pl (kandydat – utwórz nowe konto – nie posiadam polskiego obywatelstwa) UWAGA! Dane należy wpisywać z paszportu, a nie z Karty Polaka. Najważniejsze dane, jakie należy uzupełnić to: imię, nazwisko, nr paszportu, data urodzenia, imię matki, imię ojca, adres, aktualny numer telefonu.

Uwaga!

Słuchacze wybierający logistykę proszeni są o informację, gdzie zamierzają te studia podjąć: na Politechnice czy na Akademii Ekonomicznej.

Słuchacze wybierający miedzynarodowe stosunki gospodarcze proszeni są o informację, gdzie zamierzają te studia podjąć: na Uniwersytecie czy na Akademii Ekonomicznej.

To jest dla nas bardzo ważne,poniewaz od tego zaleza przedmioty kierunkowe,które oferujemy! Informacje proszę kierować do:
marzena.popiel@pwr.edu.pl

Pliki do pobrania: