Kawiarenka Językowa UNITE! sprzyja nieformalnej nauce języków i spotkaniom wielokulturowym. Cel to ćwiczenie i pogłębienie płynności językowej oraz swobody wypowiedzi w bezpiecznym środowisku. Wirtualna przestrzeń, w której odbywać się będą spotkania, będzie prowadzona przez studentów dla studentów, począwszy od 15 stycznia, w co drugie środowe popołudnia – od 16:30 do 18:30. Szczegółowe informacje i dostęp na platformie Metacampus.
Wielojęzyczne i wielokulturowe środowisko Unite! sprzyja nauce języków obcych. Unite! Wirtualna kawiarenka językowa została zaprojektowane właśnie w tym celu – jest łatwo dostępna, a dobrowolny udział w spotkaniach i ułatwia zawiązywanie nieformalnych interakcji z native speakerami.
Spotkania prowadzone będą przy wsparciu tutorów-studentów, którzy wyjaśnią ideę Language Café, wprowadzą tematy i zachęcą do dyskusji, w razie nieporozumień – będą mediatorami. Tutorzy mówią w dziewięciu lokalnych językach Unite!: katalońskim, fińskim, francuskim, niemieckim, włoskim, polskim, portugalskim, szwedzkim, hiszpańskim, a także, dodatkowo, po angielskiu). Każdy uczestnik sam decyduje, do której grupy językowej dołączy i w jakim języku będzie się porozumiewał. Po ewaluacji projekt wirtualnej kawiarenki ma stać się projektem zrównoważonym, podnoszącym świadomość różnorodności językowej i zachęcającym do autonomicznej nauki. Model będzie łatwo adaptowalny do innych kontekstów i grup docelowych.
Doświadczenia z Language Cafés
„Mam za sobą wiele wspaniałych doświadczeń z Language Cafés w różnych formach: było to, i nadal jest, jednym z najlepszych sposobów na używanie umiejętności językowych w bezpiecznej i swobodnej przestrzeni.”
Robin Breit, Language Resource Centre of TU Darmstadt
Co zyskają studenci?
- Nieformalne środowisko nauki: Unite! Online Language Café oferuje niewiążącą aktywność, która umożliwia używanie języków w ustawieniu peer-to-peer i podnosi świadomość możliwości oferowanych przez Unite!.
- Bez stresu ocen: Studenci angażują się w używanie języków w bezpiecznym środowisku, bez ocen i testów.
- Autonomia w nauce języków: Studenci rozwijają samodzielność w nauce języków; nie podążają za ćwiczeniami i instrukcjami nauczycieli, ale angażują się w znaczące i realistyczne interakcje w różnych językach.
- Rozwój kompetencji międzykulturowych: Dzięki interakcji z osobami z różnych środowisk studenci rozwijają kompetencje międzykulturowe.
- Integracja ze studentami z uczelni partnerskich Unite!: Spotkania obniżają próg wejścia do udziału w wirtualnej lub fizycznej mobilności w ramach Unite! oraz promują wymianę na trans-europejskim kampusie. Studenci z różnych środowisk akademickich zbierają się, aby
Więcej informacji znajduje się w Metacampusie. Logowanie poprzez wybór Wrocolaw Tech z listy i autoryzowane konto PWr