Informacje dla studentów z byłych Republik Związku Radzieckiego

Data: 29.07.2018

Wpis może zawierać nieaktualne dane.
  1. Słuchacze mogą kwaterować się w akademiku od 25 września – lista z przydziałem miejsc zostanie podana we wrześniu.
  2. Koszt za miejsce w akademiku wynosi około 400 zł miesięcznie.
  3. Słuchacze są proszeni o zgłoszenie się 2 października o godz. 7:30, pokój 112ab, budynek H-4, Wybrzeże Wyspiańskiego 8. Plan zajęć zostanie podany 2 października.
  4. Stypendia dla Stypendystów skierowanych przez NAWA będą wypłacane do 15 każdego miesiąca. W październiku stypendium może być wypłacone do 20, dlatego uprasza się o posiadanie własnych środków na utrzymanie.
  5. Wszystkie zaświadczenia, dokumenty będą wydawane od 2 października. W celu uzyskania jakiś poświadczeń przed tym terminem, proszę kontaktować się z konsulatem/ ambasadą – stypendyści.
  6. Obowiązkowe jest założenie konta w systemie EdukacjaCL.(Bardzo ważne! Prosimy o to, żeby NIE składać żadnych wniosków w systemie, należy tylko wpisać swoje dane i je zapisać) W tym celu należy zarejestrować się jako kandydat na stronie jsos.pwr.edu.pl (kandydat – utwórz nowe konto – nie posiadam polskiego obywatelstwa) UWAGA! Dane należy wpisywać z paszportu, a nie z Karty Polaka. Najważniejsze dane, jakie należy uzupełnić to: imię, nazwisko, nr paszportu, data urodzenia, imię matki, imię ojca, adres, aktualny numer telefonu.

Lista przydziału miejsc do Domów Studenckich w roku  akademickim 2018/2019 dla słuchaczy kursu języka polskiego

Akademik T-19

• Słuchacze płatni z DSM (Kongo)
  • stypendystka z Brazylii

Akademik T-16

• stypendysta z NAWA (Turkmenistan)
  • Stypendyści I. Łukasiewicza
  • 2 osoby z Indii (z DSM)
  • Polonia z NAWA (Białoruś, Kazachstan, Ukraina) – nazwiska od A do Kas

Akademik T-6

• Polonia z NAWA (Białoruś, Ukraina, Kazachstan, Łotwa) – nazwiska od Kav do Z

Akademik T-2

• Stypendyści z NAWA (Tajwan. Senegal, Zimbabwe)
  • Słuchacze płatni z DSM (Białoruś, Ukraina)

We wszystkich akademikach można się kwaterować po 25 września od poniedziałku do soboty w godzinach 7:30 – 15:30.
Jeżeli ktoś przyjedzie w innych godzinach lub w niedzielę, proszę zarezerwować sobie miejsce w Pixel Hostel.