Finał XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego dla Cudzoziemców

Data: 26.05.2023

Wpis może zawierać nieaktualne dane.

Z ogromną przyjemnością informujemy, że studenci PWr oraz słuchacze naszego Ośrodka Języka Polskiego i Angielskiego dla Cudzoziemców znaleźli się w ścisłym finale. Viktoriia Morhun, zajęła II miejsce, Matsvei Yukhnavets III miejsce w grupie słowiańskojęzycznej, a Teddy Ferdinan otrzymał nagrodę specjalną za najlepszą prezentację.

W dniach 12-13.05.2023 r. odbył się w Studium Języków Obcych PWr finał XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Polskiego dla Cudzoziemców, w którym  wzięło 22 uczestników z 6 Ośrodków (UPH Siedlce, UJ, Politechnika Krakowska, UMCS, Uniwersytet Śląski, PWr). Pierwszy etap Olimpiady został przeprowadzony w macierzystych uczelniach.

Laureaci Olimpiady:

• Yeliena Polesho, Uniwersytet Śląski, I miejsce, kategoria słowiańskojęzyczna,
  • William Eberhardt, Uniwersytet Jagielloński, I miejsce, kategoria niesłowiańskojęzyczna,
  • Viktoriia Morhun, Politechnika Wrocławska, II miejsce, kategoria słowiańskojęzyczna,
  • Wu Bingchi, Uniwersytet Jagielloński, II miejsce, kategoria niesłowiańskojęzyczna,
  • Matsvei Yukhnavets, Politechnika Wrocławska , III miejsce, kategoria słowiańskojęzyczna,
  • Pawel Grolier, Centrum Języka i Kultury Polskiej UMCS , III miejsce, kategoria niesłowiańskojęzyczna,
  • Teddy Ferdinan, Politechnika Wrocławska, nagroda specjalna za najlepszą prezentację.

Gratulujemy wszystkim laureatom i finalistom oraz dziękujemy Koordynatorom z innych ośrodków akademickich za współpracę, a sponsorom za atrakcyjne nagrody dla wszystkich uczestników. Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.